کارخانه شیشه قزوین

کارخانه شیشه قزوین

شیشه یکی از مهم ترین لوازم در صنعت و ساختمان سازی است و کاربردهای بسیار زیادی دارد. امروزه نسبت به چندین سال قبل نیاز به شیشه در جوامع مختلف افزایش یافته و سبب افزایش کارخانه های تولید کننده این محصول شده است. در ایران، شیشه قزوین سابقه فعالیت طولانی داشته و جز موفق ترین تولید کننده های شیشه در کشور به حساب می آید. تولید شیشه در کارخانه قزوین توسط جدیدترین ابزار و متد دنیا انجام می گیرد و محصول نهایی دارای کیفیت و مرغوبیت استاندارد است. در این نوشتار ویژگی های شیشه قزوین و انواع این محصول را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

قیمت شیشه قزوین

قیمت شیشه قزوین

عوامل متعددی تعیین کننده قیمت شیشه قزوین است اما به صورت کلی چندین عامل بیشترین تاثیر را در قیمت شیشه ها دارند. عواملی مانند اندازه شیشه، نوع آن، ضخامت و... اصلی ترین موارد موثر بر قیمت هستند. البته تغییرات قیمت مواد اولیه که به صورت دوره ای رخ می دهد نیز تعیین کننده قیمت خواهد بود. بنابراین نمی توان نرخ ثابتی را برای خرید شیشه و قیمت آن مشخص کرد و همه چیز بستگی به زمان خرید و تغییرات لحظه ای دارد.

انواع شیشه قزوین دارای بهترین کیفیت بوده و در میان تولیدکننده ها برند پرتقاضایی محسوب می شود. همانطور که گفتیم یکی از عوامل تعیین کننده قیمت شیشه نوع آن است. برای مثال شیشه های دوجداره که از اتصال چندین لایه روی هم تولید می شوند بهای بیشتری دارند. مراحل تولید این نوع شیشه زمان بر بوده و پیچیدگی بیشتری دارد. برای حفظ خاصیت دوجداره بودن شیشه ها در بین لایه های آن از موادی مانند گاز آرگون و رطوبت گیر استفاده می کنند. دو فاکتور مهم چند لایه بودن و ضخامت در این نوع شیشه وجود دارد که سبب افزایش قیمت آن نسبت به انواع دیگر شیشه های تولید شده در کارخانه قزوین شده است.

همچنین برخی خصوصیات در شیشه های مختلف منحصر به فرد هستند و ممکن است در افزایش یا کاهش نرخ خرید آن تاثیر بیشتری داشته باشد. برای مثال نوعی از شیشه ها وجود دارند که مات یا شفاف بودن آن ها ملاک مهمی است. ابزار و دستگاه هایی که برای تولید شیشه قزوین مورد استفاده قرار می گیرند از جدیدترین ابزارهای این حیطه بوده و در ارزش گذاری نرخ شیشه های تولید شده سهیم هستند. در ادامه به انواع شیشه شیشه قزوین اشاره خواهیم کرد.

انواع محصولات شیشه قزوین

انواع شیشه شیشه قزوین

شیشه قزوین چندین نوع محصول با کیفیت تولید می کنند که هر یک از استانداردهای لازم و خصوصیات مطلوب برخوردار هستند. شیشه سکوریت، لمینت و فلوت قزوین چند نمونه از انواع شیشه کارخانه هستند.

شیشه سکوریت قزوین

شیشه های سکوریت مقاومت بسیار بالایی دارند و گفته شده 7 برابر انواع شیشه های دیگر قادر به حفظ استحکام خود هستند. این نوع شیشه کاربردهای مختلفی داشته و استفاده گسترده ای در صنایع دارد. فرایند تولید شیشه سکوریت پیچیده تر از شیشه های معمولی است و تفاوت هایی نیز با آن دارد. برای مثال شیشه سکوریت قادر به تحمل دما تا 300 درجه سانتی گراد است حال آن که تحمل دما برای شیشه های معمولی تا 60 درجه بیشتر ممکن نیست. استحکام شیشه های سکوریت قزوین بالاست اما در صورت فشار زیاد به صورت پودری خورد می شود. شیشه های معمولی پس از شکسته شدن به تکه های درشت تر تقسیم می شوند و لبه های تیزی دارند.

در شیشه سکوریت سطح ناهموار و پستی و بلندی وجود ندارد و تحمل فشار آن 40 کیلوگرم در 10 سانتی متر خواهد بود. همچنین این شیشه ها با گذشت زمان و در معرض عوامل مختلف دچار تغییر رنگ نمی شوند. استفاده از شیشه سکوریت در محیط های مختلف ممکن بوده و مزیت آن در ذرات ایمن پس از شکستگی شیشه است.

شیشه لمینت قزوین

یکی دیگر از انواع شیشه های ایمن شیشه لمینت است. شیشه های معمولی در صورت شکسته شدن به تکه های برنده و خطرناکی تبدیل می شوند. در مکان هایی که خطر شکسته شدن شیشه و آسیب رسانی آن بیشتر است نیاز به استفاده از انواع شیشه های ایمن مانند شیشه لمینت خواهد بود. خاصیت شیشه لمینت این است که پس از شکسته شدن تکه های خرد شده آن به صورت به هم چسبیده حالت خود را حفظ می کنند. به این ترتیب پخش نشده و تکه های برنده خطرناک نخواهند داشت.

شیشه فلوت قزوین

شیشه فلوت از جمله شیشه های تزئینی است که کاربردهای متنوعی دارد. فرایند ساخت شیشه فلوت در ترکیب با موادی مانند قلع بوده و منجر به تولید شیشه های رنگی جذاب خواهد شد. از شیشه فلوت در ساختمان سازی، تولید آینه، نماسازی محل کار یا منزل، عایقی برای انرژی و صدا و... استفاده می شود. شیشه فلوت قزوین از جمله شیشه پرتقاضای این کارخانه به حساب می آید.

نمایندگی شیشه قزوین

نمایندگی شیشه قزوین

تقاضای بالای خرید انواع شیشه قزوین سبب شده برخی از شهرهای کشور برای فروش این شیشه با کیفیتی نمایندگی کسب کنند. شیشه قزوین در شهرهای اصفهان، تهران، کرج، کرمان و همدان دارای نمایندگی فروش شیشه است. بنابراین افراد برای خرید حضوری می توانند به نزدیک ترین نمایندگی شیشه قزوین در شهر خود نیز مراجعه نمایند.